Wydarzenia

Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie 2024 – wystawa w Słodowni

10/05/2024 - 26/05/2024

Wystawa Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie jest okazją, aby przyjrzeć się rozmaitym strategiom i postawom artystycznym wobec obrazu, medium i tradycji. Na ekspozycji w Słodowni w Starym Browarze od 10 do 26 maja będzie można zobaczyć prace finalistów 13. edycji Konkursu Malarskiego organizowanego przez Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

Nagroda Artystyczna UAP jest przyznawana w drodze konkursu Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie od 2012 roku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydział Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Konkurs adresowany jest do studentów i absolwentów (do trzech lat po ukończeniu studiów) kierunku Malarstwo. Prace finalistów prezentowane są podczas wystawy zbiorowej, która staje się przeglądem tendencji w młodym polskim malarstwie. Konkurs staje się też pretekstem do rozmów i dyskusji o malarstwie i miejscu, jakie zajmuje w dzisiejszym polu sztuki. W jego ramach odbywają się spotkania, wykłady i debaty, również o zagadnieniu dydaktyki artystycznej.

Zapraszamy na wernisaż wystawy 13. edycji konkursu Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie 2024, podczas którego nastąpi ogłoszenie wyników. Otwarcie wystawy odbędzie się 10 maja o godzinie 18:00 w Galerii Słodownia +1 w Starym Browarze w Poznaniu. Wystawa potrwa do 26 maja.

Wystawa Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie 2024
Stary Browar, Słodownia +1 (wejście obok restauracji Projekt Kuchnia)
Godziny i dni otwarcia:
11.05–26.05
poniedziałek – niedziela / 12:00–20:00

Noc Muzeów, sobota 18 maja: 12:00-21:00

Artyści: Cyryl Ambroziak, Nina Dziwoki, Kinga Flasza, Zofia Koszewicz, Adam Kozicki, Gabriel Kryszpiniuk, Nikita Krzyżanowska, Mateusz Majchrzak, Aleksandra Nowicka, Lubosław Pirjankow, Jagoda Springer, Julia Szymczykowska, Julia Tymańska, Katarzyna Witek, Jakub Woźnica