Wydarzenia

Ferie z Noriakim – zabierz przyjaciół na wystawę w Starym Browarze (promocja 1 bilet + 1 gratis)!

01/01 - 30/01

Do 30. stycznia w Galerii na Dziedzińcu w Starym Browarze można zobaczyć wystawę obrazów poznańskiego street-artowca Noriakiego pt. „Sejf jest za obrazem”. Na trzech piętrach ekspozycji zaprezentowano ponad 100 obrazów na płótnie autorstwa „ojca” słynnego Watchera. Fani Pana Peryskopa także znajdą tu coś dla siebie – gości wystawy wita w holu galerii sympatyczna jednooka postać. Odwiedź Watchera ze znajomymi – w czasie ferii na uczniów i studentów czeka promocja: do każdego zakupionego biletu drugą wejściówkę otrzymają bezpłatnie.

Projekt „Sejf jest za obrazem” jest pierwszą tak obszerną prezentacją obrazów Noriakiego i okazją, żeby odkryć mniej znane rozdziały twórczości poznańskiego artysty. Jedną z pierwszych prac, jaką zobaczą widzowie wystawy w Galerii na Dziedzińcu będzie rysunek z 1990 roku „Piegi w oczach”. To właśnie ten szkic, stworzony w przypływie dziecięcego natchnienia, dał początek najnowszemu cyklowi obrazów Noriakiego. Można zobaczyć go w części ekspozycji zatytułowanej BUNT. Piętro zatytułowane RUCH gromadzi płótna, z których bije twórcza energia Noriakiego naznaczona tempem improwizacji sztuki ulicznej. Malarskie reminiscencje ulubionych miejsc, m.in. uwielbianej przez Noriakiego Barcelony, to temat trzeciego rozdziału wystawy pt. MIASTO.

Ekspozycji w Galerii na Dziedzińcu towarzyszy wydany przez Stary Browar katalog. Znalazło się w nim m.in. kilkadziesiąt reprodukcji obrazów prezentowanych na wystawie. Katalog można kupić w Galerii oraz w punktach informacyjnych Starego Browaru.

„Sejf jest za obrazem". Noriaki w Starym Browarze
Wystawa w Galerii na Dziedzińcu
Wystawa czynna do 30 stycznia
Wtorek – niedziela, godz. 12:00 - 20:00
Bilety 10 zł

Promocja „Ferie z Noriakim” – dla uczniów i studentów do 30.01 przy zakupie jednego biletu drugi gratis (prosimy okazać legitymację przy kasie)

Promocja „Kultura zakupów” – zrób zakupy w Starym Browarze za min. 90 zł i odbierz bezpłatną wejściówkę na wystawę