25/01/2023

Szefowe stylu – nowa moda do biura

Oddziały światowych korporacji, agencje kreatywne, studia architektoniczne, kancelarie prawne, firmy księgowe – Stary Browar sąsiaduje z poznańską dzielnicą biznesową i wieloma biurami zlokalizowanymi na Starym Mieście. W naszym centrum codziennie przecinają się ścieżki profesjonalistek, które dbają nie tylko o swoje CV, ale także o styl. Co modne poznanianki noszą do pracy? Zobaczcie inspiracje przygotowane przez Paulinę Mikulską – oto browarowe „business fashion stories”!

W nowoczesnych firmach nie ma mowy o dress-codzie. Nudne garsonki i pantofle odeszły do lamusa. Klasyczne czółenka zastępują masywne mokasyny, a dopasowane garnitury – komplety oversize. Profesjonalny strój może (i chce) być wygodny. Akcesoria to wisienka na torcie stylizacji: zegarek, okulary, eleganckie etui na laptop. Styl smart casual można interpretować w zgodzie z osobistymi preferencjami. Wyzwolona biurowa moda pozwala łączyć elegancję z wyrazem kreatywności i indywidualizmu.

Chief Style Officer

Na parterze Atrium słychać stukot obcasów. Wysoka kobieta w stylowych botkach zdecydowanym krokiem maszeruje w kierunku lady kawiarni Starbucks. Czarny total-look, mocny modowy akcent w postaci krótkiej kurtki pilotki – wygląda nienagannie. Latte na roślinnym mleku i pędem do biura! Menadżerka z finansowej firmy w sąsiednim biurowcu zaraz zacznie poranny status z zespołem.

Creative Director

Sweter w odcieniach fioletu, zielona bomberka, awangardowe druciane okulary, loafersy na grubej podeszwie. Architektka wnętrz? Graficzka? Ilustratorka? Kolorowy strój z nonszalancką nutą zdradza kreatywną profesję skupionej kobiety z notatnikiem. Odbiera telefon, a po chwili przyjaźnie macha w kierunku klienta, który dołącza do niej przy stoliku Big Bonjour Bistrot, aby omówić przy kawie nowy projekt.

Junior Fashion Manager

Schludny równa się nudny..? Energiczna menadżerka koordynująca biznesową konferencję w Słodowni to żywy dowód na to, że biurową klasykę w postaci białej koszuli można przefiltrować przez własny rockowy styl i nadal wyglądać bardzo profesjonalnie. Przy oszczędnych kolorach liczą się detale: oryginalne zakładki na rękawach bluzki, mocne oprawki okularów, skórzane Martensy.

Style Specialist

Pracowniczki browarowych butików zachwycają stylem. Trudno się dziwić – w takich profesjach jak visual merchandiser czy doradca klienta w salonie prestiżowych marek fashion dobry gust to „must-have”. Menadżerka w pastelowym garniturze jest żywą reklamą najnowszej kolekcji. Sneakersy zmienia na eleganckie czółenka, sweter na bluzkę, żeby pokazać klientkom, jak wykorzystać marynarkę i spodnie w różnych stylizacjach.