27/05/2022

Odkryj ogródki Starego Browaru!

Na świeżym powietrzu wszystko smakuje lepiej. Śniadanie w słońcu, kawa pod chmurką, deser przy fontannie, lunch z widokiem na miasto, obiad w Parku, kolacja na stylowym patio – w Starym Browarze ruszył sezon ogródkowy! Browarowe restauracje i kawiarnie przygotowały piękne przestrzenie do ucztowania na zewnątrz: kameralne, ruchliwe, w cieniu, w słońcu – takie jak lubisz!

Letni Taras Food Court Atrium

Tuż obok restauracji McDonald’s w Atrium na poziomie +2 znajdziesz wejście na letni taras browarowego Food Courtu. W ciepłe dni to idealne miejsce na lunch w przerwie w pracy czy zajęciach, spotkanie z ekipą po lekcjach albo rodzinny obiad. Przy stoliku z widokiem na Plac Andersa delektuj się ulubionymi daniami z China Town, Express Marche, Salad Story, Ha-Long, KFC, McDonald’s i orzeźwiającą herbatą z BubbleJoy!

Dziedziniec Smaków

Dziedziniec Smaków to jedno z najpiękniejszych miejsc w Poznaniu na ucztę na świeżym powietrzu! Malownicza architektura i widok na Park, a do tego menu inspirowane kuchniami świata. Art Sushi, Projekt Kuchnia, Matii Robata & Sushi, Whiskey in the Jar, Weranda lunch and Wine oraz Dolce Vita w ogródkach serwują swoje flagowe dania i pyszne sezonowe przysmaki. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlaczego nie zajrzeć jeszcze na deser do restauracji obok..? W tym roku słynąca z wybitnego mięsnego menu restauracja Whiskey in the Jar prowadzi także letni taras obok Galerii na Dziedzińcu. To wymarzone miejsce na świętowanie z przyjaciółmi – oczywiście przy kultowych koktajlach w słoikach!

Plac Starego Browaru

Dwa lata temu browarowy Plac przed wejściem od strony Ratajczaka zmienił się nie poznania. Nowe ławki, drzewa, krzewy, rabaty pełne kwiatów i ozdobnych traw, fontanna, parkowa zieleń wylewająca się w stronę ulicy – w takiej scenerii można delektować się deserami i kawą z browarowych cukierni Sowa oraz Deseo. Kawiarniane stoliki na Placu to wymarzone miejsce na spotkanie w gronie przyjaciółek, randkę czy rodzinne popołudnie, na przykład – połączone z seansem w Multikinie w Starym Browarze.

Szachownica Zewnętrzna

Śniadania i lunche z chrupiącym pieczywem Petit Paris, pożywne kanapki z Costa Coffee, a do tego, oczywiście, aromatyczna kawa parzona przez profesjonalnych baristów! Na szybkie espresso i na długie rozmowy przy capuccino polecamy malowniczą przestrzeń tzw. Szachownicy Zewnętrznej, przy wejściu do Pasażu od strony Parku. Te kawiarniane ogródki to miejsce szczególnie lubiane przez Rodziców odpoczywających z Dziećmi po szaleństwach na browarowym placu zabaw położonym tuż obok.

Lodziarnie

Nie wyobrażasz sobie ciepłych miesięcy bez codziennej porcji lodów? Twoje Dziecko krzyczy z radości na widok zimnych deserów? Dla konserów lodów Stary Browar przygotował bogatą i pyszną ofertę. Na Dziedzińcu działa już futurystyczny gastro-pop-up Lodovnia. W sercu Parku znajdziesz pawilon Lody Naturalne z Cytadeli, a tuż obok sklepu H&M przy ul. Półwiejskiej – Lodolandia

Kwiaciarnia Bistro i Bar

Kwiaciarnia to “satelitka” Starego Browaru mieszcząca się w pawilonie u zbiegu ulic Ratajczaka i Ogrodowej. Szczyci sie jednym z najciekawszych wege menu w Poznaniu. Intrygujące i pyszne dania – w znakomitej większości wegańskie – skomponowane przez szefa kuchni Eryka można w sezonie wiosenno-letnim kosztować w kameralnym ogródku z widokiem na Park i Plac Starego Browaru.