7/12/2022

W jesienno-zimowych menu pozycje ugruntowały już sobie na dobre otulające kluseczki, poprawiające humor desery i rozgrzewające napoje

W jesienno-zimowych menu pozycje ugruntowały już sobie na dobre otulające kluseczki, poprawiające humor desery i rozgrzewające napoje. Kolejna partia świeżutkich odkryć w Starym Browarze przed Wami!

Projekt Kuchnia

Projekt Kuchnia postawiło na dwa, moim zdaniem, najbardziej otulające jesienne desery. Mączne, kaloryczne i słodziutkie. W menu znajdziecie knedle ze śliwkami oblepione sosem angielskim oraz pierogi leniwe okrasą z bułki tartej i owocami. Obie pozycje
ręcznie lepione w kuchni restauracji. Do tego kawa, ciepły napar lub gorąca czekolada i słodkie popołudnie zrobione. Projekt Kuchnia umie w desery, oj umie.

Projekt Kuchnia znajdziecie na Dziedzińcu Starego Browaru.

Dolce Vita

Dolce Vita proponuje jesienne aromaty we włoskiej odsłonie. W sezonowej wkładce Dolce Vita pojawiła się pizza z sosem truflowym, pikantnym salami, mascarpone i grzybami oraz ravioli wypełnione farszem z borowików i trufli zatopione w sosie śmietanowym. Czy istnieje lepsze połączenie niż grzyby, trufle i gluten? Nie sądzę.

Dolce Vita znajdziecie na Dziedzińcu Starego Browaru.

Matii Sushi

Matii co sezon zachwyca nowymi propozycjami. Tak jest i tym razem. W nowym sezonowym menu pojawiła się rolka z marynowanym w zuke łososiem, liściem tahoon, trawą z pora, orzechem włoskim i grillowaną gruszką skropioną oliwą truflową. Dla fanów mięsa Matii na jesień przygotowało wieprzowinę iberico zanurzoną w sosie yuzu z sałatką z grzybów shimeji i rukwi wodnej. Od jakiegoś czasu w Matii każdą pozycję można wzbogacić także o świeżo tartą truflę. Jesienią takich aromatów jak najbardziej potrzebujemy!

Matii Sushi znajdziecie na Dziedzińcu Starego Browaru.

Kwiaciarnia Bistro i Bar

Kwiaciarnia Bistro i Bar przeszła niemałą rewolucję. Za sterami stanął nowy szef kuchni a kuchnia restauracji zaczęła bazować aż w 90% na produktach roślinnych. Nową koncepcją miejsca jest kuchnia domowa i tradycyjna, lecz w wydaniu bezmięsnym. W karcie pojawiła się m.in. rolada faszerowana leśnymi grzybami z sosem pieczeniowym, dzikim brokułem i puree z dyni oraz tatar z truflowym majonezem, kiszonymi ogórkami, olejem rydzowym i chipsami ziemniaczanymi. Kwiaciarnia stawia także na wyselekcjonowane wina, w tym także te z naszych lokalnych polskich winnic. Ja jestem na tak!

Kwiaciarnię Bistro i Bar znajdziecie w Parku Starego Browaru.