8th Art & Fashion Forum

powered by Grażyna Kulczyk

10 — 19 . 10 . 2014

Open University

W ramach finałowego weekendu Art & Fashion Forum, w dniu 24 października odbędzie się Open University, otwarte dla publiczności, bezpłatne wykłady i panele dyskusyjne z ekspertami ze świata mody, designu i technologii. Tegoroczne wydarzenie podzielone będzie na 2 części.

Sprawdź program Open University!

Rekrutacja przedłużona do piątku 25.09. do 12.00

Warsztaty New School w ramach Art & Fashion Forum prowadzone są przez wybitnych praktyków z Polski i ze świata, takich jak m.in. Ania Orska, Martina Spetlowa czy Olka Osadzińska w 7 kategoriach. W programie jest projektowanie mody, projektowanie biżuterii, ilustracja, stylizacja, fotografia oraz pisanie o modzie. Po raz pierwszy odbędą się warsztaty Fashion Startup.  Aby wziąć udział w rekrutacji, należy odpowiedzieć na brief w wybranej przez siebie dyscyplinie. Nagrodami dla laureatów warsztatów są kursy w Central St Martin’s College of Art and Design oraz staże u partnerów wydarzenia.

Manifest Anji Rubik

„Artysta zaprzęga smak i zapach, by kształtować nasze sny. Perfumiarz odmierza ciężar butelki wypełnionej charakterystyczną wonią. Muzyk wyobraża sobie piosenkę za czym ją skomponuje. Artysta uliczny zna teksturę ściany miasta, na której wkleja portret. Pracowaliśmy razem, by połączyć wszystkie zmysły w jedno namacalne interaktywne Art & Fashion Forum w Poznaniu, zapraszamy Was do- Dotknięcia, Spróbowania, Usłyszenia, Powąchania, Zobaczenia.Tak jak chciała tego natura..”- czytamy w manifeście przygotowanym przez Anję Rubik.

Kto za tym stoi?

Art  & Fashion Forum to unikalny miks kreatywnych warsztatów  i spotkań z najbardziej wpływowymi ludźmi ze świata mody, sztuki oraz technologii. Twórcą AFF jest Grażyna Kulczyk, najbogatsza Polka, promotorka kultury i sztuki oraz mecenas młodych artystów.  Inwestycje Grażyny Kulczyk łączą biznes ze sztuką. Prototypem i najlepszym przykładem tego myślenia, idei 50/50, stał się Stary Browar, w którym po raz 9. organizowany jest AFF.

Global Fashion Battle 2015

Global Fashion Battle, czyli pojedynek startup-ów z obszaru mody i technologii. Drugi rok z rzędu Stary Browar w Poznaniu będzie gościł utalentowanych ludzi ze świata z „pomysłami jutra” z obszaru mody i technologii. Tegoroczna edycja, podobnie jak w zeszłym roku obejmuje kilka miast, m.in.: Nowy Jork, Londyn, Paryż, etc. W każdym z miast na 54 godziny w dwuosobowych teamach spotykają się programiści i designerzy mody, żeby stworzyć rozwiązania technologiczne mające zrewolucjonizować branżę fashion. W pomysłach wspierają ich lokalni mentorzy w dziedzinie mody i technologii. Zwycięzca Global Fashion Battle zostanie wyłoniony spośród lokalnych laureatów. Eliminacje odbędą się w kolejne weekendy września podczas Finał imprezy odbędzie się 22 października podczas gali finałowej AFF.