OPEN UNIVERSITY

21.10.2017 || 11:00 – 17:00

img_8336

#Case Studies „Be first or follow the crowd”
Prezentacje success story, w których wykorzystanie nowych technologii miało kluczowe znaczenie. Dlaczego warto być liderem i przecierać szlaki?
11:00
– Powitanie, WP Onak, dyrektor artystyczny Art & Fashion Forum by Grażyna Kulczyk i Magdalena Kowalak, Prezes spółki zarządzającej Starym Browarem
11:05 – E-commerce: now and in 5 years time, Aleksandra Kazimierska, współzałożycielka i CEO sellektor.com, Michał Szajbe, CTO i główny architekt silnika wyszukiwarki modowej sellektor.com
11:35 – Persistence & passion mixed with cyber life as a way to succeed, Jessica Mercedes Kirchner, autorka bloga o tematyce modowej i lifestylowej
12:10 – From vision to global recognized label, Natalia Maczek, współzałożycielka i właścicielka marki MISBHV

#Being in cyber space
13:00 – Rozmowa z awatarem Björk z udziałem publiczności. Moderator: Piotr Metz, Trójka

#Björk Digital „Why and How”?
14:00 – Jak i dlaczego wystawa stała się rzeczywistością (z technologicznego i kreatywnego punktu widzenia). Rozmowa z twórcami wystawy Björk Digital. Moderator: Piotr Metz, Trójka. Uczestnicy: Marco Perry (sound), Andrew Melchior (VR)

#Emotional data and wearable technologies
15:00 – Emotional data and wearable technologies, dr Aleksandra Przegalińska, filozofka, badaczka rozwoju nowych technologii i sztucznej inteligencji; MIT Center for Collective Intelligence/Uniwersytet Koźmińskiego

#When digital meets luxury
16:00 – When digital meets luxury (Impact of AI on luxury product, Burberry case study), Agnieszka Pociecha, specjalistka w dziedzinie luksusowego rynku mody, obecnie Corporate Planning Manager Burberry, wykładowca London College of Fashion

#Creative industry, will AI became our new way of creativity?
16:30
– Praktycy o wykorzystaniu AI w branży kreatywnej: jak zmienia ich zawód, rynek – perspektywa optymistyczna, czy pełna obaw? Moderator: Karolina Sulej, Wysokie Obcasy/Wysokie Obcasy Extra. Uczestnicy panelu: Jeii Hong (współpracuje z luksusowymi markami sektorów modowych, beauty, life-style; pracowała dla Burberry i Stella McCartney jako Creative Service Director), Roma Gąsiorowska (aktorka i twórczyni artystyczno-edukacyjnej platformy W-Arte!), Karolina Pięch (projektantka mody, pracowała dla marki Alexander McQueen oraz tworzyła dla domu mody Balenciaga)

img_8300

Goście :

JESSICA MERCEDES KIRSCHNER

24-letnia bloggerka modowa i właścicielka strony modowej JEMERCED.com. Na blogu prezentuje najnowsze trendy i publikuje relacje z najważniejszych wydarzeń modowych od Nowego Jorku, aż po Warszawę. Jej stylizacje doceniały i publikowały takie międzynarodowe tytuły jak VOGUE, ELLE, GRAZIA, Vanity Fair, czy HARPER’S BAZAAR. Jej kanały social media i stronę odwiedzają miesięcznie setki tysięcy kobiet.

NATALIA MACZEK

współzałożycielka i właścicielka marki MISBHV. Jej ubrania noszą gwiazdy na całym świecie, takie jak Rihanna, Bella Hadid, A$AP Rocky, Azaelia Banks czy Kylie Jenner. Maczek jest porównywana do takich sław jak Gosha Rubinsky czy Demny Gvasalii (Vetements). Kolekcje MISBHV są od kilku lat pokazywane podczas paryskiego oraz nowojorskiego tygodnia mody i zbierają świetne recenzje. Pisały o nich takie magazyny jak min. amerykański i włoski Vogue, WWD czy Harper’s Bazaar.

ROMA GĄSIOROWSKA

jedna z najbardziej utalentowanych, młodych polskich aktorek. Absolwentka krakowskiej PWST. Za rolę w dyplomowym przedstawieniu otrzymała nagrodę dla młodego aktora na XLV Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Będąc jeszcze na studiach dostała propozycję współpracy z warszawskim Teatrem Rozmaitości. Oprócz etatu w TR, gra również w spektaklach Teatru Telewizji oraz filmach. Do jej dorobku zaliczają się min. role w takich produkcjach jak: „Pogoda na jutro” „Wojna polsko-ruska” czy „Sala samobójców”. Za rolę w filmie „Ki” zdobyła Złotego Orła, Złotą Kaczkę oraz Złote Lwy. Aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna, coach , reżyser , producent , Menager kultury ,założycielka szkoły aktorskiej AktoRstudio , wykładowca gdyńskiej szkoły filmowej , pomysłodawczyni i dyrektor artystyczny W-arte! Open Art Space

ALEKSANDRA PRZEGALIŃSKA

ekspertka od wirtualnej rzeczywistości i sztucznej inteligencji. Doktoryzowała się w dziedzinie filozofii sztucznej inteligencji w Zakładzie Filozofii Kultury Instytutu Filozofii UW, obecnie jest adiunktem w Center for Research on Organizations and Workplaces w Akademii Leona Koźminskiego. Aktualnie prowadzi badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Interesuje się rozwojem nowych technologii, zwłaszcza technologii zielonej i zrównoważonej, humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych.

AGNIESZKA POCIECHA

specjalistka w dziedzinie luksusowego rynku mody. Absolwentka Fashion Business na London College of Fashion. Doświadczenie zdobyła pracując w Londynie dla marek takich jak Dolce & Gabbana, Alexander McQueen i Burberry. Obecnie pełni stanowisko managera działu ds. planowania produktu w Burberry, gdzie dokonuje analizy, planuje i wprowadza kolekcje na rynek Europy, Azji i Ameryki. Jej zadaniem jest przekształcenie wizji oraz strategii kolekcji, aby wprowadzić ją w przestrzeń globalnego rynku handlowego. W ostatnich latach wdrożyła w Burberry specjalistyczną platformę planowania produktu, przyczyniając się do znacznego wzrostu sprzedaży kolekcji. W dalszym ciągu związana jest z London Collage of Fashion, gdzie prowadzi wykłady oraz warsztaty na kierunku Fashion Business.

KAROLINA PIĘCH

projektantka ubioru. Absolwentka Royal Academy of Fine Arts w Antwerpii. W Londynie współpracowała z tamtejszą  marką, Customers Own Property, następnie była asystentką projektanta Jean – Pierre’a Braganzy. Po studiach odbyła liczne staże, min. u Balenciagi pod kierownictwem Nicolasa Ghesquiere’a. W latach 2012-2013 pracowała w studio Alexander McQueen jako asystent projektanta, przy każdym aspekcie tworzenia kolekcji pret-á-porter oraz precollection. W późniejszych latach tworzyła dla domu mody Balenciaga pod kierownictwem Alexandra Wanga, gdzie była odpowiedzialna za kolekcję dzianin, tworząc ponad 45 projektów na sezon. Oprócz projektowania, zajmuje się fotografią.

JEII HONG
współpracuje z luksusowymi markami sektorów modowych, beauty, czy lifestyle. Karierę rozpoczęła jako producentka sesji zdjęciowych i pokazów mody. Specjalizuje się w komunikacji marki, jak również w Creative Operations w zarządzaniu wewnętrznym i zewnętrznym, mających na celu wsparcie rosnących potrzeb przedsiębiorstw. Jeii skupia się na tworzeniu i dostarczaniu najlepszej w swojej klasie realizacji komunikacji marki. Jej pasją jest tworzenie szczęśliwych i produktywnych zespołów. Pracowała dla marek takich jak Burberry czy Stella McCartney jako Creative Services Director. Obecnie jest Dyrektorem ds. Usług Kreatywnych w firmie Marcia Kilgore, najnowszego startupu na rynku beaty e-commerce, Beauty Pie.