Success story

Jakub Bartnik

Warsztaty Art & Fashion były wspaniałym czasem, w którym poznałem super ludzi z branży mody i sztuki. Miałem okazję uczyć się od najlepszych innego spojrzenia na projektowanie, a także poznać tajniki kroju, wykończenia i formy. To były magiczne 2 tygodnie i super energia. Polecam.

Zwycięzca pierwszej edycji programu Project Runway. Projektant mody działający pod pseudonimem Jacob Birge, założyciel marki Jacob Birge Vision, która w 2013 roku była nominowana do dwóch międzynarodowych nagród: nagrody najbardziej prestiżowej platformy modowej na świecie WGSN Global Fashion Awards i Scottish Fashion Awards. Markę charakteryzuje ultranowoczesne podejście do mody , odzwierciedlające współczesną kobietę i jej potrzeby. Jacob Birge Vision dwukrotnie pokazywała swoje kolekcje podczas Londyńskiego Tygodnia Mody w formie prezentacji, gdzie zyskała uznanie stylistów jak i prasy. Projekty były publikowane w magazynach Vogue China, Elle, Glamour Germany, Harper’s Bazaar, Trendland, Wonderland, Idol, Fabolous i wielu innych.

Łukasz Biliński

Warsztaty AFF to było super doświadczenie. Pomogło mi usystematyzować i nazwać moje cele i marzenia. Szybko zdałem sobie sprawę że stałem się ich „zakładnikiem”, próbując jako perfekcjonista za wszelką cenę nie popełnić błędu. Dziś wiem, że błędy i chwile zapomnienia w życiu są chyba najciekawsze. Kształtuje się w ten sposób nasza tożsamość. Nie wiem czy do końca życia będę zajmował się malarstwem. Zdarzyło mi się pracować jako grafik w agencji reklamowej czy jako fryzjer. Niezależnie od tego jak wielkie wyzwania przede mną, wiem że życie prowadzi mnie do kolejnego właściwego kroku. Wtedy takim też był AFF.

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale Malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Bednarczyka. Studiował na Universitat der Kunst w Berlinie w pracowni prof. Marka Lamerta. Artysta, jako zdeklarowany minimalista, ostrożnie, i świadomie łączy czerń z bielą. Posługując się czarno-białą retoryką, Łukasz opowiada dzięki szarościom. Prace Łukasza Bilińskiego pokazywane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Swoje prace prezentował w wystawie zbiorowej w Artes Gallery w Nowym Jorku 2011 roku jak i na wystawie „Art Next To Fashion” w CSW w Toruniu w 2016 roku.

Elena Ciuprina

Prawdziwym skarbem warsztatów AFF jest mentorka Olka Osadzińska, która wyciągnęła ze mnie jako ilustratora to co najlepsze i autentyczne. Nauczyła mnie, że trzeba dawać z siebie zawsze 100%. Dała mi ogromną dawkę inspiracji, wsparcia, zapału do pracy i chęci, by zajmować się ilustracją każdego dnia w swoim życiu. Zwycięstwo w AFF dodało mi skrzydeł i pewności że dam radę no matter what. 🙂 W ciągu ośmiu miesiecy po AFF udało mi się stworzyć wspólny projekt z Olką Osadzińską wraz z Mustache.pl dla fundacji Omeny Mensah, zrobić projekt dla BIODERMY, Pandora i L’Oreal Paris.
Zilustrowałam kolekcje MISBHAVE na potrzeby prezentacji podczas New York Fashion Week, oraz kolekcje polskich projektantów dla trendbook­a “HUSH Warsaw”. Jako ilustrator eventowy, stworzyłam rysunkowe reportaże dla “Hush Warsaw”, “Cracow Fashion Week” i forum “Fashion Talks”. Moje prace opublikowały magazyny “Elle”, “K MAG”, “Digital Camera”, a ilustracja „Gucci Girl” trafiła na okładkę „Lounge”. Zostałam cześcią super team­u Fashion PR Talks gdzie ilustruje teksty tworzone przez ekspertów z branży PR. Prowadzę cykl autorskich warsztatów “Fashion Illustration” we współpracy z firmą produkującą najlepsze na świecie materiały dla artystów Winsor&Newton.

Ilustratorka i projektantka ubioru mołdawskiego pochodzenia. Kocha kolor, modę, akwarele i markery. Zwyciężczyni 9. edycji Art & Fashion Forum w kategorii Fashion Illustration, a w 2012 znalazła się w wąskim gronie finalistów konkursu „Vogue Talents”. Organizuje cykliczne autorskie warsztaty ilustracji modowej. Jako ilustrator eventowy, tworzy rysunkowe reportaże dla “Hush Warsaw” i “Cracow Fashion Week”.
Autorka ilustracji publikowanych w magazynach “Elle”, “K MAG”, “Digital Camera”, “Lounge”. Tworzy ilustracje dla L’Oreal Paris, Pandora, BIODERMA, MISBHV, Emente, Fashion PR Talks.

Monika Czesak

Dwukrotnie brałam udział w warsztatach Fashion Design u Krzysztofa Stróżyny. Warsztaty AFF to wyjątkowy koncept, w ramach którego młodzi twórcy i ich mentorzy spotykają się na jednej płaszczyźnie, tworząc niepowtarzalną artystyczną synergię. AFF to fantastyczne doświadczenie i przyjaźnie, które zostają na całe życie.

Absolwentka SAPU. Projektantka ubrań/stylistka. Jej kolekcja dyplomowa została wyróżniona przez Newsweek Polska oraz spółkę LPP S.A. Projektowała dla największych firm odzieżowych w Polsce (Reserved, Diverse). Aktualnie pracuje w firmie 4F jako trend researcher, zgłębiając trendy w kontekście odzieży sportowej i nowych technologii w modzie. Tworzy kostiumy i stylizacje do teledysków i sesji zdjęciowych.

Pat Guzik

Dzięki AFF miałam okazję brać udział w warsztatach projektowania mody pod skrzydłami Krzysztofa Stróżyny. Nauczyłam się, jak bardzo ważny jest proces poszukiwania inspiracji i czym jest tożsamość projektanta. Spędziłam wspaniały czas podczas warsztatów i wykładów. Poznałam cudownych i zdolnych ludzi, z którymi przyjaźnię się i współpracuję do dziś.

Ukończyła Filozofię i Projektowanie Odzieży. Jej kolekcja Dyplomowa została nagrodzona półrocznym stypendium w Escuela de Diseno y Alta Costura w Walencji. Pokazywała swoje kolekcje w Rydze (Habitus Bajtija), Hanowerze (Fashion Finals), Budapeszcie (Central European Fashion Days), Hong Kongu (Hong Kong Fashion Week). Zwyciężczyni konkursu Eco Chic Design Award w Hong Kongu. Obecnie mieszka w Hong Kongu i pracuje nad swoją kolekcją kapsułową dla marki Shanghai Tang.
W Polsce współpracuje z magazynem Wysokie Obcasy jako stylistka i art director sesji oraz jako wykładowca w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Od kilku lat prowadzi swoją markę Pat Guzik. Ubrania projektuje zgodnie z zadami zrównoważonej mody.

Olka Kaźmierczak

Kiedy wygrałam 8. edycję Art&Fashion Forum wydawało mi się, że nauczyłam się lepiej pisać, więc opublikowałam pierwsze teksty w „VIVIE!Modzie” i na Elle.pl. Kwartał później zauważyłam, że jestem też jakby bardziej przebojowa, toteż rzuciłam etat i jako pierwsza w Polsce na tak szeroką skalę – poprzez cykl wydarzeń na najważniejszych uczelniach w naszym kraju – zaczęłam mówić o komunikacji w branży mody. Po pół roku, na fali euforii i ekscytacji oraz przy wsparciu osób poznanych na AFF, poświęciłam się budowaniu strategii komunikacji dla marek branży mody (to jest jak pisanie książki, z tą różnicą, że strategię wydaje się co sezon pod postacią kolekcji). Kiedy w październiku 2015 r. wracałam na AFF jako gość, byłam już właścicielką kolektywu strategicznego POP UP GRUPA i założycielką pierwszej w Polsce szkoły biznesu mody Fashion PR Talks. I tak, nadal dobrze piszę, ale bez odwagi, którą zaszczepiło we mnie Art&Fashion Forum, nie poszłabym po coś o wiele większego.

Specka od strategii marek branży mody & lifestyle, założycielka pierwszej w Polsce szkoły biznesu mody Fashion PR Talks i kolektywu strategicznego POP UP GRUPA, który w krótkim czasie stał się partnerem czołowych polskich marek z branży: Gosia Baczyńska, TOVA, LOUS, Echo, HUSH Warsaw, Mapaya. Mówczyni i szkoleniowiec. Jako pierwsza na tak szeroką skalę poruszyła temat strategicznej komunikacji w branży mody. Inicjatorka autorskich wykładów i szkoleń na uniwersytetach w całym kraju. Autorka eksperckich komentarzy i tekstów publikowanych m.in. w takich tytułach jak Gazeta.pl, „Puls Biznesu”, Elle.pl, Nowymarketing.pl, „Wysokie Obcasy Extra”. Polskie „Elle” nazwało ją jedną z reprezentantek „generacji talentów”.

Robert Kuta

Warsztaty prowadzone przez Monikę Jakubiak były czasem odkrywania własnego potencjału i siebie jednocześnie. Z tego rodzaju spotkania zabiera się spory bagaż doświadczeń z którym idzie się już do końca życia. Znaleźć w nim można m.in: wiedzę, pewność siebie, wiarę i siłę w to co się robi, albo bardziej świadomość słuszności i ważności tego co tworzę, oraz jak ważny w tym wszystkim jest drugi człowiek.

Absolwent wydziału malarstwa ASP w Krakowie (2012), oraz grafiki wydawniczej Ecole Estienne w Paryżu (2012). Współpracował m.in z: Gosią Baczyńską, Zuo CORP, Dream Nation, Wearso.organic, Tatuum, Polygon, Converse, CAT footwear, BMW, Vanity Teen, Czwórka Polskie Radio, etc. W 2015 roku stworzył sklep on-line „KUTA HOUSE” gdzie prezentuje i sprzedaje własną sztukę oraz design.

Magdalena Linke

Wzięłam udział w warsztatach pisania o modzie w październiku 2013 roku. Od tego czasu moje życie zmieniło się o 180 stopni. W Poznaniu nie tylko nauczyłam się ciekawiej pisać ale też spotkałam wspaniałych, mądrych ludzi z którymi mam kontakt do dziś i z którymi udało mi się stworzyć magazyn Sezon Mag, który od 3 lat z powodzeniem działa na rynku.

Prawnik, historyk sztuki i dziennikarz. Ten niecodzienny mix pozwala jej realizować liczne pasje. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. W październiku rozpoczyna studia doktoranckie na Katedrze Prawa Europejskiego UW. Magdalena pracuje obecnie w kancelarii Dentons w dziale TMT/IPT&C, gdzie zajmuje się ochroną innowacji i prawa własności intelektualnej. Była stażystką w Parlamencie Europejskim, pracowała również w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Wraz z Michałem Koszkiem założyła magazyn o prawie, modzie i biznesie – Sezon Mag, który z powodzeniem istnieje na rynku od 3 lat. Magdalena od lat pisze również dla magazynów Gazeta.pl, Label Magazine, Viva!Moda oraz Onet.pl.

Hektor Świtalski & Robert Karger

Nie przypuszczałem, że udział w warsztatach AFF zaowocuje otwarciem butiku w Starym Browarze, pozyskaniem wiernych klientek i da początek mojej pracy zawodowej. Ta inicjatywa to unikatowa w skali kraju platforma edukacyjna, dzięki której nie tylko poszerzyłem swój warsztat, ale tez uruchomiłem nieocenione dziś kontakty. Szczerze kibicuję kolejnym edycjom.

Hector & Karger to duet projektantów. Hektor Świtalski – absolwent renomowanej uczelni London College of Fashion oraz Robert Karger – absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Tworzą młodą markę modową z sektoru high fashion. Swoją działalność  rozpoczęli w 2010 roku podczas Art & Fashion Forum by Grażyna Kulczyk, którego Robert jest trzykrotnym finalistą. Studio projektowe prowadzą w Poznaniu, mieście wpierającym innowacyjne projekty, łączące nowe technologie. Styl marki można określić mianem elegancji nowej generacji. To połączenie świeżych pomysłów, wyrafinowanego seksapilu i najnowszych technologii, a doskonała jakość i precyzja wykonania to cechy, które z pewnością wyróżniają ich kolekcje. Projektanci skupiają spore grono fanek, nierzadko czołowych nazwisk ze świata biznesu i pierwszych stron kolorowych gazet, do których zalicza się m.in:  międzynarodowa gwiazda Alicia Keys, businesswoman Grażyna Kulczyk, piosenkarka Edyta Górniak czy prezenterka Paulina Sykut. Duet H&K jest autorem pierwszego na świecie lookbooka marki modowej zrealizowanego w rozszerzonej rzeczywistości AR.

Anka Walicka

Na warsztatach poznałam wiele ciekawych osobowości, które są znane w środowisku modowym i artystycznym, co pozwoliło mi rozwinąć sieć kontaktów i znajomości. Na samych warsztatach nauczyłam się współpracy z ludźmi i pracy w grupie. Dzięki wygranej wyjechałam na kurs w Central Saint Martins – Fabric design For Fashion Using Heat Press – kurs Termotransferu. Nauczyłam się podczas niego wielu technik drukowania tkanin. Przebywanie w tej szkole i rozmowy z wykładowcami były bardzo inspirujące.

Projektantka, konstruktorka mody ze szczególnym zamiłowaniem do projektowania butów, wykładowczyni w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Swoją wiedzę i umiejętności zdobywała na uczelniach w kraju i zagranicą. Założycielka i właścicielka marki Anka Letycja Walicka, łączy modę i rzemiosło przemysłowe w celu stworzenia nowej jakości. Laureatka konkursu Złota Notka 2012, nagrody Rady Wysokich Krawców, nagrody Rady Mediów na Cracow Fashion Awards 2012, zwyciężczyni Art&Fashion Festival 2012, zwyciężczyni Habitus Baltija 2012 i prestiżowego konkursu FAshion Culture w Londynie.