Stary Browar

Curator

Nick Knight's SHOWstudio

Art Director

W P Onak

Mentorzy

adam_plucinski

Adam Pluciński

Absolwent wydziału nowe media / fotografia poznańskiej ASP. Od 12 lat zainteresowany zjawiskiem mody, czynnie ją fotografuje. Pracował m.in. dla: Levi’s, Tatuum, W.Kruk, TVN, Solar,  Reserved, Sezon Mag, Schon Magazine, Zuo Corp, Harper’s Bazaar, Muscat, Viva! magazine, Elle, Haratyk, PROSTO, Marta Gos, Magda Butrym, Cosmopolitan, Twój Styl, Grazia, Glamour, Pani magazine, Esquire, Le Petit Trou, Kmag, Vistula, Wólczanka, Noi.se magazine, Badura. W roli mentora warsztatów Art&Fashion w teamie z Martą Wajszczyk po raz drugi.

marta_wajszczyk

Marta Wajszczyk

Dyplomowana absolwentka i stypendystka francuskiej École Supérieure d’art et de Design d’Amiens oraz wydziału Grafiki i Malarstwa łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Z wykształcenia grafik. Pracuje przy kreowaniu wizerunków polskich marek modowych i biżuteryjnych z ramienia MOVE-PICTURE. Współtworzyła kampanie między innymi dla: Adidas, Levi’s, Reebok, Reserved, Tatuum, Vistula, W.Kruk i YES. W roli mentora warsztatów Art&Fashion Forum w teamie z Adamem Plucińskim po raz drugi.

piotr_zachara

Piotr Zachara

Dziennikarz, wykładowca School of Form w Poznaniu. Od 20 lat pisze w polskiej prasie o kulturze i modzie. Był m.in. redaktorem mody w Twoim Stylu, z-ca red.naczelnej Elle i pierwszym redaktorem naczelnym InStyle. Aktualnie publikuje w polskiej edycji miesięcznika Harper’s Bazaar. W roli mentora warsztatów wystąpi po raz pierwszy.

anna_orska

Anna Orska

Od kilkunastu lat pracuje jako projektant biżuterii. Doświadczenie zdobywała w największych firmach w Polsce i za granicą, a od kilku lat tworzy oryginalne koncepcje pod autorską marką ORSKA. Jej prace były wystawiane w Nowym Jorku, Mediolanie i Berlinie. Odkąd ukończyła doktorat na Wydziale Biżuterii w Łodzi wykłada na wyższych uczelniach, a od kilku edycji także na AFF. Zaprojektowaną przez Annę Orską biżuterię mają w kolekcji m.in.: Sharon Stone, Andie MacDowell, Grażyna Kulczyk, Nina Terentiew czy Grażyna Torbicka. W roli mentora warsztatów wystąpi po raz ósmy.

olka_osadzinska

Olka Osadzińska

Na stałe mieszka w Berlinie, gdzie współpracuje m. in. z prestiżowym dziennikiem Die Welt tworząc ilustracje dla niedzielnego wydania gazety. W swoim portfolio ma współpracę z magazynami takimi jak Glamour, Harper’s Bazaar, Viva! Moda, Twój Styl, K MAG, publikacjami wydawnictwa Conde Nast, De la Reppublica, Highsnobiety, a także z firmami Reebok, MCM, HTC, Mercedes-Benz, Nike, Max Factor, Hugo Boss czy Jägermeister. Projektowała wzory graficzne dla ubrań PROSTO, Nove, Dim Mak Collection i Reni Jusis. Prezentowała swoje prace w Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie oraz na międzynarodowych wystawach „Design for Freedom – Freedom for Design”, „Design in Poland”, „Ilustracja PL”. Nominowana do nagrody Kobieta Roku Glamour w Kategorii „Kreatywna w Biznesie“ za koncepcję i realizację projektu Art Yard Sale. W roli mentora warsztatów wystąpi po raz trzeci.

mark_fast

Mark Fast

Ogólnoświatowej sławy projektant wykonanych na drutach kreacji.

Zainspirowany Londynem, Mark Fast studiował na tamtejszej Akademii Central Saint Martins, gdzie ukończył studia licencjackie. Tytuł magistra uzyskał w lutym 2008 roku. Jego popisowe projekty przesuwają granice współczesnych technologii robienia na drutach. Fast jest pomysłodawcą innowacyjnych technik ściegów jak również połączenia lycry z najlepszymi gatunkami ekskluzywnych tekstyliów. Wszystkie ściegi robione są ręcznie przy pomocy domowych szydełkarek cylindrycznych a projekty dopasowywane są bezpośrednio do modeli podczas procesu tworzenia. Mark Fast uważa prace stworzone na drutach za rzeźby, przy których ma okazje eksperymentować z różnymi formami po to, aby stworzyć najbardziej zmysłowy projekt.

Projektant otrzymał wiele wyróżnień, w tym, między innymi, roczne stypendium od marki TOPSHOP i od grupy handlowej British Fashion Council. Współpracował on z takimi firmami jak Pinko, Christian Louboutin, Swarovski, Topshop, Aldo Rise, Mawi, Woolmark oraz był projektantem kostiumów dla kabaretu paryskiego „Szalony Koń”.

Fast jest również autorem kolekcji wykonanej z tańszych surowców, która skomplikowany ale jakże seksowny ścieg zamienia w pończochy, obcisłe kombinezony czy bieliznę.

Jego własnoręcznie wykonane suknie były noszone przez takie celebrytki jak chociażby: Tilda Swinton, Grace Jones, Rihanna, Nicki Minaj, Jessie J, Rita Ora, Ciara , Kylie Minogue, Chrysta Bell, Yasmine Petty czy Julia Restoin-Roitfeld.