Mentorzy

Adam Pluciński

Absolwent wydziału nowe media / fotografia poznańskiej ASP. Od 12 lat zainteresowany zjawiskiem mody, czynnie ją fotografuje. Pracował m.in. dla: Levi’s, Tatuum, W.Kruk, TVN, Solar,  Reserved, Sezon Mag, Schon Magazine, Zuo Corp, Harper’s Bazaar, Muscat, Viva! magazine, Elle, Haratyk, PROSTO, Marta Gos, Magda Butrym, Cosmopolitan, Twój Styl, Grazia, Glamour, Pani magazine, Esquire, Le Petit Trou, Kmag, Vistula, Wólczanka, Noi.se magazine, Badura. W roli mentora warsztatów Art&Fashion w teamie z Martą Wajszczyk po raz drugi.

Marta Wajszczyk

Dyplomowana absolwentka i stypendystka francuskiej École Supérieure d’art et de Design d’Amiens oraz wydziału Grafiki i Malarstwa łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Z wykształcenia grafik. Pracuje przy kreowaniu wizerunków polskich marek modowych i biżuteryjnych z ramienia MOVE-PICTURE. Współtworzyła kampanie między innymi dla: Adidas, Levi’s, Reebok, Reserved, Tatuum, Vistula, W.Kruk i YES. W roli mentora warsztatów Art&Fashion Forum w teamie z Adamem Plucińskim po raz drugi.

Piotr Zachara

Dziennikarz, wykładowca School of Form w Poznaniu. Od 20 lat pisze w polskiej prasie o kulturze i modzie. Był m.in. redaktorem mody w Twoim Stylu, z-ca red.naczelnej Elle i pierwszym redaktorem naczelnym InStyle. Aktualnie publikuje w polskiej edycji miesięcznika Harper’s Bazaar. W roli mentora warsztatów wystąpi po raz pierwszy.

Anna Orska

Od kilkunastu lat pracuje jako projektant biżuterii. Doświadczenie zdobywała w największych firmach w Polsce i za granicą, a od kilku lat tworzy oryginalne koncepcje pod autorską marką ORSKA. Jej prace były wystawiane w Nowym Jorku, Mediolanie i Berlinie. Odkąd ukończyła doktorat na Wydziale Biżuterii w Łodzi wykłada na wyższych uczelniach, a od kilku edycji także na AFF. Zaprojektowaną przez Annę Orską biżuterię mają w kolekcji m.in.: Sharon Stone, Andie MacDowell, Grażyna Kulczyk, Nina Terentiew czy Grażyna Torbicka. W roli mentora warsztatów wystąpi po raz ósmy.

Olka Osadzińska

Na stałe mieszka w Berlinie, gdzie współpracuje m. in. z prestiżowym dziennikiem Die Welt tworząc ilustracje dla niedzielnego wydania gazety. W swoim portfolio ma współpracę z magazynami takimi jak Glamour, Harper’s Bazaar, Viva! Moda, Twój Styl, K MAG, publikacjami wydawnictwa Conde Nast, De la Reppublica, Highsnobiety, a także z firmami Reebok, MCM, HTC, Mercedes-Benz, Nike, Max Factor, Hugo Boss czy Jägermeister. Projektowała wzory graficzne dla ubrań PROSTO, Nove, Dim Mak Collection i Reni Jusis. Prezentowała swoje prace w Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie oraz na międzynarodowych wystawach „Design for Freedom – Freedom for Design”, „Design in Poland”, „Ilustracja PL”. Nominowana do nagrody Kobieta Roku Glamour w Kategorii „Kreatywna w Biznesie“ za koncepcję i realizację projektu Art Yard Sale. W roli mentora warsztatów wystąpi po raz trzeci.

 

Mariusz Przybylski

 

Rzeźbiarskie formy połączone z czystymi, modernistycznymi elementami określają styl Mariusza Przybylskiego. Jego estetyka łączy ze sobą nowatorskie podejście do mody z klasyką. To z jednej strony bardzo zdecydowana, nonszalancka twórczość, która splata się z nostalgią i wielką wrażliwością. Kolekcje Mariusza Przybylskiego uszyte są z najszlachetniejszych tkanin i charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania, a także misterną dbałością o detale.