Open University

Warm Up by Hush Warsaw
Magda Korcz, Anna Pięta i projektanci
Organizatorki najważniejszych w Polsce targów mody niezależnej i projektanci targów Hush Warsaw opowiedzą jak zdobyć klientów.

Consumer Dandism czyli czy Beau Brumell kupowałby w H&M
Karolina Sulej
Nurtujący zarówno przemysł modowy jak i nas – konsumentów temat zbada członek Zespołu Badań mody i Dizajnu w IKP UW i wieloletnia autorka m. In. „Wysokich Obcasów“ i „natemat.pl“.

Ethical Fashion 2
Magda Płonka
Autorka ksiązki „Etyka w modzie“ przedstawi m. in. wiele aktuálních danych na temat wpływu przemysłu odzieżowego na środowisko i społeczność na całym świecie

Then is now – the value of creativity in today’s fashion industry
Diana Murek
O powtarzalności w modzie opowie włoska projektantka, a obecnie wykładowczyni historii mody i przewidywania trendów oraz autorka śledzonego przez najlepszych projektantów, stylistów i dziennikarzy bloga intothefashion.com.

Fashion Blogging
Jessica Mercedes, Maffashion, Macademian Girl, Harel, Oliwia Kijo
Jest wiele pytań, które chciałoby się zadać najpopularniejszym polskim blogerkom piszącym o modzie. Okazja będzie tylko jedna. Art & Fashion Festival by Grażyna Kulczyk jako pierwszy zaprasza do prawdziwego dialogu.

Inditex: creating value beyond profits
Jesus Echevarria
Dyrektor ds. Komunikacji Grupy Inditex od września 2005 roku, firmy posiadającej w swoim portfolio marki Zara, Pull & Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home opowie o subtelnościach dwóch pojęć: wartości i zysków.

Grażyna Hase
Grażyna Hase
moderator: Piotr Szaradowski
Swoje autorskie kolekcje prezentowała w Paryżu, Nowym Jorku, czy Mediolanie już w latách 70. W latách 60. Projektowała m. in.  dla Mody Polskiej i Telimeny. Na jej wykładzie w Starym Browarze nie zabraknie więc soczystych historii i popartego wieloletnim doświadczeniem komentarza na temat polskiego przemysłu odzieżowego.

Shanzhai Biennial: Culture and Commerce in Late Capitalism
Babak Radboy & Avena Venus Gallagher
Nominowany do Video Music Awards za klip „Power“ Kanye Westa Babak Radboy oraz projektująca m. in. dla Davida Bowie Avena Gallagher opowiedzą o podbijającym Nowy Jork artystyczno-komercyjnym projekcie, w które zaangażowany był m. in. Chanel, Apple i Calvina Kleina.

Alexander McQueen: Savage Beauty
Andrew Bolton
Gość specjalny tegorocznej edycji AFF by GK, kurator Costume Institute w Metropolitian Museum of Art w Nowym Jorku, jedna z najważniejszych osob tworzących historię współczesnej mody i sztuki. Zaproszenia na wernisaże wystaw przygotowanych przez Andrew Boltona (ostatnio „Punk: From Chaos to Culture), są objektem pożądania kulturalnej socjety i największych gwiazd show biznesu.

How designer collaboration makes YES a power brand
Ania Kuczyńska i Magda Dąbrowska