2011

Piąta edycja Art & Fashion Festival odbyła się pod hasłem: „Moda jako język”. Uczestnicy warsztatów badali modę jako narzędzie komunikacji i zastanawiali się, co konkretny projekt – tak jak dzieło sztuki – może powiedzieć odbiorcom. Ta edycja jak dotychczas zdawała się najbardziej zbliżać do siebie dwie zawarte w nazwie festiwalu dziedziny, czyli modę i sztukę.

Do grona mentorów: Hani Rydlewskiej i Marcina Różyca (Fashion Writing), Anny Orskiej (Fashion Jewellery), Krzysztofa Stróżyny (Fashion Design), Tomka Sadurskiego z gościnnym udziałem Barbary Hulanicki (Fashion Ilustration) i nowego wykładowcy Fashion Photography, Rafała Milacha, dołączył W P Onak, który poprowadził debiutujące w tym roku warsztaty Fashion Video. W końcu ruchomy obraz to jedna z najciekawszych możliwości mówienia do odbiorców, a moda nie jest tu wyjątkiem.

W tej edycji, trwającej od 11 do 20 października 2011, część projekcyjną, gdzie pokazywano filmy związane z modą, rozszerzono o In Motion Now, skupiającą się między innymi na teledyskach i fragmentach przedstawień teatralnych, w których kostiumy odgrywały kluczową rolę. Wśród wykładowców Open University, otwartego panelu wykładów, pojawiło się więcej zagranicznych nazwisk. Tym razem swoją obecnością i występami festiwal uświetnili między innymi: Nicolas Kirkwood, Malcolm Barnard, Jina Khayyer, Dorota Roqueplo, Piotr Zachara i Mikołaj Komar.

Laureaci V edycji AFF to: Dominika Grzybek, Katarzyna Smoczyńska, Olga Ozierańska, Marta Litarowicz-Migdal, Katarzyna Kamińska, Tomasz Biskup.

_finalowa-gala-aff-2011-fot-roman-lipigorski-8 _finalowa-gala-aff-2011-fot-roman-lipigorski-129 finalowa-gala-aff-pokazu-otwarte-dla-publicznosci-fot-lukasz-brzeskiewicz-jpg-14 finalowa-gala-aff-2011-fot-akpa-michal-baranowski-jpg-53 finalowa-gala-aff-2011-fot-akpa-michal-baranowski-jpg-65 finalowa-gala-aff-2011-fot-akpa-michal-baranowski-jpg-71 finalowa-gala-aff-2011-fot-akpa-michal-baranowski-jpg-97 finalowa-gala-aff-2011-fot-akpa-michal-baranowski-jpg-127 finalowa-gala-aff-2011-fot-akpa-michal-baranowski-jpg-128 finalowa-gala-aff-2011-fot-akpa-michal-baranowski-jpg-257 finalowa-gala-aff-2011-fot-roman-lipigorski-10 finalowa-gala-aff-2011-fot-roman-lipigorski-21 finalowa-gala-aff-2011-fot-roman-lipigorski-22 finalowa-gala-aff-2011-fot-roman-lipigorski-28 finalowa-gala-aff-2011-fot-roman-lipigorski-30 finalowa-gala-aff-2011-fot-roman-lipigorski-62 finalowa-gala-aff-2011-fot-roman-lipigorski-77 finalowa-gala-aff-2011-fot-roman-lipigorski-101 yfinalowa-gala-aff-pokazu-otwarte-dla-publicznosci-fot-lukasz-brzeskiewicz-jpg-3 yfinalowa-gala-aff-pokazu-otwarte-dla-publicznosci-fot-lukasz-brzeskiewicz-jpg-9 zfinalowa-gala-aff-2011-fot-akpa-michal-baranowski-jpg-249 zfinalowa-gala-aff-2011-fot-akpa-michal-baranowski-jpg-250 zfinalowa-gala-aff-2011-fot-akpa-michal-baranowski-jpg-253

aff-in-motion-fot-lukasz-brzeskiewicz-7 dotora-roqueplo-wyklad-w-ramach-aff-fot-lukasz-brzeskiewicz-1 dotora-roqueplo-wyklad-w-ramach-aff-fot-lukasz-brzeskiewicz-2 dotora-roqueplo-wyklad-w-ramach-aff-fot-lukasz-brzeskiewicz-3 fashion-clip-night-v-aff-fot-lukasz-brzeskiewicz fashion-clip-night-v-aff-fot-roman-lipigorski-1 fashion-clip-night-v-aff-fot-roman-lipigorski-3 fashion-clip-night-v-aff-fot-roman-lipigorski-6 fashion-clip-night-v-aff-fot-roman-lipigorski jina-khayyer-wyklad-w-ramach-aff-fot-cris-lasek-13 malcolm-barnard-wyklad-aff-fot-lukasz-brzeskiewicz-8 malcolm-barnard-wyklad-aff-fot-lukasz-brzeskiewicz-9 ola-salwa-i-kasia-lewinska-aff-open-university-fot-roman-lipigorski-5 piotr-zachara-wyklad-w-ramach-aff-fot-lukasz-brzeskiewicz-12

OPEN UNIVERSITY

Fashion, messages and communication
Malcolm Barnard

Communicating content
Jina Khayyer

Komar phenomenon
Mikołaj Komar

Profession: costume designer
Dotora Rouqueplo

Psychology of costume in movie and everyday life
Ola Salwa i Katarzyna Lewińska

Fashion photography. How far you can go?
Joanna Bojańczyk

Dress for success
Piotr Zachara (redaktor naczelny InStyle)

Statement Shoes
Nicolas Kirkwood w rozmowie z Piotrem Zacharą

WARSZTATY

FASHION DESIGN / Krzysztof Stróżyna
Monika Czesak
Aleksandra Bąkowska
Patrycja Guzik
Dominika Grzybek
Wioleta Załoga
Anna Sabina Świć
Anna Pogudz
Edyta Iwona Filipowicz

FASHION DRAWING / Tomek Sadurski
Katarzyna Marek
Katarzyna Smoczyńska
Maciej Maćkiewicz
Magdalena Rosól

Paweł Zawiślak
Maria Ines Gul
Katarzyna Cielątkowska
Agnieszka Supeł

FASHION PHOTOGRAPHY / Rafał Milach
Olga Ozierańska
Agata Kacprzak
Joanna Francuzik
Joanna Wapniewska
Paweł Frenczak
Łucja Świć
Anna Matuszna
Karol Żukowski

FASHION JEWELLERY / Anna Orska
Magdalena Marszalik
Marta Litarowicz-Migdal

Anna Janusz
Marta Szafraniec
Arletta Magiera
Katarzyna Habrych

FASHION WRITING / Hania Rydlewska i Marcin Różyc
Agata Wierzbińska
Ewa Sadowska
Natalia Jeziorek
Katarzyna Kamińska
Monika Macur
Adrianna Janiszewska
Paweł Kędzierski

FASHION VIDEO / W P Onak
Mateusz Suda
Tomasz Biskup

Paulina Babicka
Julia Kaleta
Tomasz Ziółkowski
Michał Jankowski