2007

Rok 2007 był bardzo ważny dla Starego Browaru. To właśnie wtedy wystartował Art & Fashion Festival, wydarzenie zainicjowane przez najbogatszą Polkę, cenioną na świecie kolekcjonerkę i promotorkę sztuki Grażynę Kulczyk. Po raz pierwszy na taką skalę w Polsce, utalentowani ludzie branży mody mieli okazję szkolić się pod okiem starannie wybranych specjalistów. Wszystko zgodnie z ideą 50/50 Grażyny Kulczyk, oznaczającą, że połowę każdego jej przedsięwzięcia ma stanowić sztuka.

W poznańskim Starym Browarze, już wtedy nagradzanym prestiżowymi nagrodami centrum w unikalny sposób łączące retail ze sztuką, w czasie trwania AFF zaprezentowano kilka wystaw: fotografii Roberta Wolańskiego i Agnieszki Szenrok, biżuterii Anny Orskiej, obrazów Magdaleny Kuczmy, komiksów pod szyldem „Fashion Fiction” oraz najciekawszych alternatywnych T-shirtów. Odbył się też przegląd filmów z modą w tle.

Najwięcej emocji wzbudził jednak główny punkt festiwalu, warsztaty kroju z Moniką Jakubiak. Ośmiu młodych-zdolnych, wybranych w konkursie,mogło pod okiem ekspertki kształcić swoje umiejętności i rozwijać kreatywność. Powstałe prace zaprezentowano w wielkim finale festiwalu, obok pokazu Ikon Mody Starego Browaru i znanych projektantów: Magdaleny Kuczmy, Anny Regimowicz-Korytowskiej, Ireny Gregori i Joli Załeckiej.

Festiwal trwał od 22 października do 24 listopada 2007 roku. Pierwsza edycja spotkała się z wielkim zainteresowaniem tak uczestników, jak mediów i ludzi mody.

_0prowadz%e2%80%a2cy-artur-orzech-fot-jacek-bakutis _finaaowy-pokaz-mody-na-zakosczenie-pierwszej-edycji-artfashion-festival _img_5497 _img_5520 _img_5521 _img_5594 _img_5596gralyna-kulczyk-i-marysia-sadowska-fot-jacek-bakutis _img_5602 _img_7341 _justyna_waraczysska _kiolekcja-justyny-waraczysskiej _kolekcja-edyty-moczulskiej-fot-jacek-bakutis anna-regimowicz-korytowska-fot-jacek-bakutis anna-regimowicz-korytowska-fot-jacek-bakutis art-fashion-workshop-uczestnicy-warsztatew-projektowania-mody-fashion-design-moniki-jakubiak-podczas-ii-edycji-aff art-fashion-workshop-uczestniczka-warsztatew-projektowania-mody-fashion-design-moniki-jakubiak-podczas-ii-edycji-aff berengere-lefranc-fot-jacek-bakutis dse_9159 dsf_0531 dsf_0541 warsztaty-kroju-moniki-jakubiak-na-szachownicy-w-pasalu-starego-browaru-2 warsztaty-kroju-moniki-jakubiak-na-szachownicy-w-pasalu-starego-browaru-4 warsztaty-kroju-na-szachownicy-w-pasalu-starego-browaru-monika-jakubiak-w-erodku wystawa-alternatywnych-t-shirtew-3

WARSZTATY

FASHION DESIGN / Monika Jakubiak
Martyna Ulanowska
Robert Karger
Idalia Mantas
Justyna Waraczyńska-Varma
Paulina Dobrowolska
Anna Janusz
Magalena Herwich
Magdalena Muzyka