Bjork Digital

Imponująca wystawa wirtualnej rzeczywistości, stworzona przez islandzką ikonę Björk już 3 października w Polsce!

Björk konsekwentnie kwestionuje status quo, przesuwając granice tego, co jest możliwe w muzyce, sztuce i technologii. Wystawa, która po raz pierwszy zostanie zaprezentowana publicznie w Poznaniu, zaprosi internautów do korzystania z najnowszej technologii wirtualnej rzeczywistości (VR).
Czarny jezioro, przełomowy film Björk, zlecona przez MOMA, Muzeum Sztuki Współczesnej w Nowym Jorku, wprowadza widzów do świata panoramicznych wizualizacji i otacza je specjalnie zaprojektowanym, najnowocześniejszym systemem dźwięku przestrzennego. Film, w reżyserii Andrew Thomas Huang, twórcy z Los Angeles, został kręcony na wysokościach Islandii. Huang współpracował także z Björk w Stonemilker VR, projekcie, który zabrania widzów do prywatnego występu, w którym artysta wykonuje pierwszy utwór z międzynarodowego uznania albumu Vulnicura. Dzięki przełomowej technologii widzowie mogą doświadczać odległej, wietrznej plaży Islandii, którą można zobaczyć w pełnym 360 ° VR, a zatem mogą uczestniczyć w prywatnych pokazach Björk.
W Mouthmantra VR Björk współpracował z reżyserem Jesse’em Kandą. Film jest nagraniem z wnętrza ust artystki podczas wykonywania utworu tytułowego – jej zęby i język skręcają i wydają się żyć własnym życiem.
Not Get VR, reżyseria Warren Du Preez i Nick Thornton Jones, prezentuje Björk jako olbrzymią cyfrową mazę, przekształcone przez oszałamiające maski artysty Jamesa Merry’ego.
Wystawa zawiera również interaktywną przestrzeń edukacyjną prezentującą innowacyjne aplikacje Biophilia, aplikację stworzoną przez Björk, która odkrywa muzykę, naturę i technologię.
Wystąpiła również szeroka gama filmów Björk, w tym jej 24-letnia kariera jako artystka i współpraca z reżyserami filmowymi, w tym nagrodzony Spike Jonz, Michel Gondry, Nick Knight i Stephan Sedanaou.