Kto za tym stoi?

Grażyna Kulczyk

Art&Fashion Forum to unikalny miks kreatywnych warsztatów i spotkań z najbardziej wpływowymi ludźmi ze świata mody, sztuki oraz technologii. Twórcą AFF jest Grażyna Kulczyk, pasjonatka sztuki oraz biznesowych innowacji, która od lat umożliwia zdolnym ludziom rozwijanie swoich talentów oraz daje szansę przełożenia ich na realne przedsięwzięcia biznesowe.

Inwestycje Grażyny Kulczyk łączą biznes ze sztuką. Prototypem i najlepszym przykładem tego myślenia, idei 50/50, stał się stworzony przez nią Stary Browar, w którym po raz 10. organizowany jest AFF. Działalność Grażyny Kulczyk, posiadającej dziś jedną z największych kolekcji w tej części Europy, nie ogranicza się jednak tylko do sztuki – inwestorka wspiera także promocję wizerunku Polski na świecie, edukację utalentowanych artystów i wreszcie – rozwój innowacyjności oraz nowych technologii.

„Lubię wyprzedzać rzeczywistość i realizować rzeczy, jakich jeszcze nie było. Dlatego stworzyłam Art&Fashion Forum. To jedyne wydarzenie w Polsce, które od 10 lat konsekwentnie inspiruje i edukuje młodych. Przez warsztaty i wykłady Open University przewinęły się tysiące ludzi. AFF gościł wizjonerów i ekspertów, mistrzów w swoich dziedzinach. Stał się nowoczesnym projektem społecznym, forum, które umożliwia wymianę kreatywnych i innowacyjnych myśli. Jestem dumna każdorazowo, kiedy słyszę, że kolejni absolwenci AFF dołączają do grona świetnie radzących sobie na konkurencyjnym i wymagającym międzynarodowym rynku i z sukcesem prowadzą własne biznesy. W tym roku zapraszam na kolejne spotkanie z kreatorami innowacyjnego świata mody i sztuki. Wierzę, że po raz kolejny będziemy trampoliną dla wielu pionierskich przedsięwzięć.”

Björk

Björk angażuje się i wpływa na niemal każdą formę współczesnej kultury wizualnej i muzycznej. Studiowała muzykę od najmłodszych lat, dokonała pierwszego albumu w wieku jedenastu lat i utworzyła kilka punkowych zespołów zanim utworzyła The Sugarcubes w 1987 roku. Kiedy podzieliła się w 1992, kontynuowała współpracę z Nail’em Hooperem w Debiut, charakterystycznym i wysoce Udany album solowy, a następnie post w 1995 r. I bardziej śmielsze, bardziej eksperymentalne Homogenic w 1997 r. W 2001 r. Vespertine wyznaczyła swój wyjazd z pracy zespołowej na to, co opisuje jako podejście bardziej „kuratorskie” i „dorosłe”. Björk jest zaangażowany we współpracę z najnowocześniejszymi praktykami i współpracuje z projektantami mody Alexander McQueen i Hussein Chalayan, fotografami Nick Knight, Stephane Sedanoui i Nobuyoshi Araki, reżyser Chris Cunningham i muzycy Tricky i Evelyn Glennie. W 2000 roku została laureatką najlepszej aktorki w jury Cannes Film Festival za rolę w filmie kontrowersyjnym Larsa von Triera Dancer in the Dark, który otrzymał Palm D’Or. Bjork współpracowała z mężem, performerem Matthew Barneyem, w niedawnym projekcie filmowym Drawing Restraint 9.

W P Onak

W P Onak – absolwent Central Saint Martins College of Arts and Design. Twórca filmów modowych, fotograf. Założyciel marki Polygon. Laureat nagrody Fashion Magazine za najlepszą kolekcję Polski wiosna/lato 2013. Zaliczony do grona Avant Garde Europy przez Mercedes Benz Avant Garde Diary. Jego prace były publikowane na łamach takich magazynów jak: Vogue Russia, Glass, Stylist, The Independent, etc., a instalacje i video były pokazywane na całym świecie. Kierował działaniami marketingowymi firmy Mohito. Obecnie pracuje jako dyrektor kreatywny, jest założycielem agencji OCR Creations. Jego najnowsze dziecko to festiwal Art & Fashion Forum by Grażyna Kulczyk, którego dyrektorem artystycznym jest po raz drugi.

Stary Browar

Współczesne centrum handlowe, które jest autentycznym centrum kultury i edukacji. Można tu zrobić zakupy w ponad 200 sklepach, dobrze zjeść, obcować ze sztuką i dobrym designem, brać udział w licznych warsztatach i wydarzeniach, jak koncerty, pokazy, spotkania z ciekawymi osobami, czy Art & Fashion Forum, organizowany już po raz 11 przez zespół zarządzający nim na co dzień.

Sztuka w Starym Browarze definiowana jest nie tylko przez obecne tu rzeźby, instalacje i świetną architekturę, ale też new true urban experience: sztukę nabywania, sprzedawania, tworzenia.

Stary Browar to jedyne w swoim rodzaju żywe centrum miasta, odwiedzane przez blisko 10 milionów osób rocznie. Jest miejscem pełnym prawdziwych i inspirujących historii, które tworzy każdy, kto przekroczy jego ceglane progi. Codziennie.