Stary Browar

Curator

Nick Knight's SHOWstudio

Art Director

W P Onak

Kto za tym stoi?

grazyna_kulczyk

Grażyna Kulczyk

Art&Fashion Forum to unikalny miks kreatywnych warsztatów i spotkań z najbardziej wpływowymi ludźmi ze świata mody, sztuki oraz technologii. Twórcą AFF jest Grażyna Kulczyk, pasjonatka sztuki oraz biznesowych innowacji, która od lat umożliwia zdolnym ludziom rozwijanie swoich talentów oraz daje szansę przełożenia ich na realne przedsięwzięcia biznesowe.

Inwestycje Grażyny Kulczyk łączą biznes ze sztuką. Prototypem i najlepszym przykładem tego myślenia, idei 50/50, stał się stworzony przez nią Stary Browar, w którym po raz 10. organizowany jest AFF. Działalność Grażyny Kulczyk, posiadającej dziś jedną z największych kolekcji w tej części Europy, nie ogranicza się jednak tylko do sztuki – inwestorka wspiera także promocję wizerunku Polski na świecie, edukację utalentowanych artystów i wreszcie – rozwój innowacyjności oraz nowych technologii.

„Lubię wyprzedzać rzeczywistość i realizować rzeczy, jakich jeszcze nie było. Dlatego stworzyłam Art&Fashion Forum. To jedyne wydarzenie w Polsce, które od 10 lat konsekwentnie inspiruje i edukuje młodych. Przez warsztaty i wykłady Open University przewinęły się tysiące ludzi. AFF gościł wizjonerów i ekspertów, mistrzów w swoich dziedzinach. Stał się nowoczesnym projektem społecznym, forum, które umożliwia wymianę kreatywnych i innowacyjnych myśli. Jestem dumna każdorazowo, kiedy słyszę, że kolejni absolwenci AFF dołączają do grona świetnie radzących sobie na konkurencyjnym i wymagającym międzynarodowym rynku i z sukcesem prowadzą własne biznesy. W tym roku zapraszam na kolejne spotkanie z kreatorami innowacyjnego świata mody i sztuki. Wierzę, że po raz kolejny będziemy trampoliną dla wielu pionierskich przedsięwzięć.”

nick_knight

Nick Knight

Nick Knight to znany na skalę światową wizjoner obrazu, ikona w świecie sztuki, mody i nowych technologii. To dzięki niemu zobaczyliśmy pierwsze live streamingi z pokazów mody, to jemu zawdzięczamy wprowadzenie fashion video jako narzędzia komunikacji mody. Autor wielu międzynarodowych wystaw z pogranicza sztuki i mody. Stworzone przez niego SHOWstudio to wielokrotnie nagradzany, jedyny w swoim rodzaju koncept platformy on-line, która dzięki Nickowi nieustannie przesuwa granicę komunikacji w kategorii on-line fashion. Jak pisze Business of Fashion, to „świątynia ludzkiej kreatywności w Internecie”.

Na co dzień z SHOWstudio Nicka Knighta związane są najbardziej rozpoznawalne ikony współczesnej mody: Kate Moss, Rick Owens, John Galliano, a także osobowości pop-kultury: Tracey Emin, Björk, Brad Pitt czy Lady Gaga.

showstudio

SHOWstudio

Tegoroczny kurator wydarzenia – SHOWstudio Nicka Knighta dołącza do grona największych ekspertów oraz mentorów z obszaru mody i sztuki, którzy uświetniali swoją obecnością poprzednie edycje AFF. Byli to m.in. Andrew Bolton (kurator Costume Institute w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku), Scott Schumann (The Sartorialist), Jean Charles de Castelbajac (francuski kreator mody), Anja Rubik (supermodelka), Bradford Shellhammer (twórca fab.com) czy Barbara Hulanicki (założycielka kultowej marki BIBA w Londynie).

wp_onak

W P Onak

W P Onak – absolwent Central Saint Martins College of Arts and Design. Twórca filmów modowych, fotograf. Założyciel marki Polygon. Laureat nagrody Fashion Magazine za najlepszą kolekcję Polski wiosna/lato 2013. Zaliczony do grona Avant Garde Europy przez Mercedes Benz Avant Garde Diary. Jego prace były publikowane na łamach takich magazynów jak: Vogue Russia, Glass, Stylist, The Independent, etc., a instalacje i video były pokazywane na całym świecie. Kierował działaniami marketingowymi firmy Mohito. Obecnie pracuje jako dyrektor kreatywny, jest założycielem agencji OCR Creations. Jego najnowsze dziecko to festiwal Art & Fashion Forum by Grażyna Kulczyk, którego dyrektorem artystycznym jest po raz drugi.